• 1401/11/08 - 09:15
 • بازدید: 360
 • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی دزفول؛

گزارش اقدامات صورت گرفته پدافند غیر عامل در حوزه آموزش تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی دزفول

جلسه پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی دزفول با حضور ریاست دانشگاه " دکتر خسرو پناه" و معاونین جهت ارائه و بررسی عملکرد 9 ماهه اول سال 1401 دانشگاه در حوزه پدافند غیر عامل برگزار شد.

به گزارش وبدا به نقل از روابط عمومی معاونت آموزش،در جلسه پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی دزفول که در روز چهار شنبه پنجم بهمن ماه با حضور ریاست دانشگاه " دکتر خسرو پناه" و معاونین جهت ارائه و بررسی عملکرد 9 ماهه اول سال 1401 دانشگاه علوم پزشکی دزفول در حوزه پدافند غیر عامل برگزار شد. "دکتر بهمنش" معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری دانشگاه و " خانم دکتر کیارسی" دبیر کارگروه پدافند غیر عامل حوزه آموزش، با حضور در این جلسه گزارش کاملی از اقدامات صورت گرفته پدافند غیر عامل در حوزه آموزش تحقیقات و فناوری  ارائه نمودند.

گزارش عملکرد حوزه آموزشی به شرح زیر می باشد:

 1. ارائه "کارگاه پدافند غیر عامل شهری و تمرین دور میزی" در تاریخ 1401/9/8 با گروه هدف مسئولان و مدیران حوادث و بلایای شهری (در این مانور مسئولان حوزه های مختلف شهری اعم از آتش نشانی، هلال احمر، معاونت های دانشگاه، اداره گاز، آموزش و پرورش، مخابرات و سایر ارگان ها حضور داشتند. در این مانور به اصول پدافند غیر عامل و اهمیت اقدامات آمادگی در شهرستان دزفول با توجه به شرایط استراتژیک آن پرداخته شد و حادثه گاز کلر 1396 مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.
 2. ارائه کارگاه پدافند سایبری در تاریخ 1401/8/8 با گروه هدف کلیه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی دزفول
 3. ارائه کارگاه های پدافند زیستی و پدافند شیمیایی در تاریخ 1401/8/10با گروه هدف کلیه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی دزفول
 4. برگزاری مانور عملیاتی زلزله و آتش سوزی( خروج اضطراری، حمل مصدوم و اطفای حریق) آبان 1401 در معاونت آموزشی با همکاری هلال احمر و آتش نشانی
 5. ارائه وبینار آموزشی آمادگی در برابر زلزله و سایر مخاطرات طبیعی با گروه هدف دانشجویان و کلیه کارکنان حوزه آموزش، تحقیقات و فناوری
 6. برگزاری جلسه تحلیل مخاطره زلزله با ارائه سناریو و بررسی آسیب پذیری سازه ای و غیر سازه ای و عملکردی حوزه معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی دزفول در برابر زلزله
 7. برگزاری جلسات منظم در حوزه ی پدافند غیر عامل
 8. برگزاری جلسات تیم واکنش سریع با دعوت از سایر معاونت ها و بررسی تهدیدات زیستی به روز( از جمله اقدامات در جهت بررسی تب کریمه کنگو، آبله میمونی، موج  جدید کووید 19 )
 9. تشکیل کمیته راهبردی و کمیته عملیاتی تداوم کارکرد و بازیابی زیر ساخت ها
 10. ارائه ی طرح ها و اقدامات پژوهشی در این حوزه از جمله طرح نقاط پر خطر غرق شدگی در رودخانه دز
 11. شارژ مجدد و نصب کپسول های اطفاء حریق ( آبان ماه)
 12. نصب علائم راهنمایی و رانندگی ، سرعت گیر و جهت نما در محوطه پردیس دانشگاه (آذرماه )
 13. حذف گیاهان خشک محوطه ی اطراف ساختمان معاونت آموزشی برای پیشگیری از حریق (خرداد ماه )
 14. خرید تانکر آب 5000 لیتری و آماده کردن سکوی و نصب آن
 15. ارائه  پوستر، استند و بنر در هفته گرامیداشت زلزله و هفته نکوداشت پدافند غیر عامل
 16. طراحی فلوچارت سامانه فرماندهی حادثه معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری

در ادامه این جلسه "دکتر خسرو پناه"  ریاست دانشگاه  به بیان اهمیت و ضرورت آموزش در خصوص پدافند غیر عامل در سطح کل دانشگاه و همچنین در سطح جامعه بعنوان یکی از وظایف مهم دانشگاه تاکید نمود. در این جلسه سایر معاونین دانشگاه عملکرد های حوزه خود را ارائه دادند.

 

 • گروه خبری : اخبار معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری
 • کد خبر : 14521
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید