• 1402/10/19 - 12:53
  • بازدید: 334
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی وارد دزفول شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی از محل وام بانک جهانی خریداری و تحویل بیمارستان بزرگ دزفول شد.

امروز سه شنبه (19 دیماه 1402) به گزارش خبرنگار وبدا ،دکتر محمدرضا ابیض، اظهار داشت: دستگاه های آنالیز آزمایشگاهی شامل اتوآنالیزر پیشرفته بیوشیمی و سل کانتر تمام اتومات در قالب پروژه ICERP-II به همراه محلول ها، کیت ها و تجهیزات جانبی تأمین شد و در اختیار آزمایشگاه بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان) قرار گرفت.

معاون درمان گفت: ارزش ریالی این دستگاه ها در حدود 50 میلیارد ریال می باشد که این هزینه ها در قالب وام جهانی به وزارت بهداشت اختصاص یافت و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی دزفول قرار گرفته است.

دکتر محمدرضا ابیض گفت: دستگاه اتوآنالایزرBS-430  Mindrey با سرعت انجام 400 تست در ساعت برای آزمایشهای بیوشیمی و دستگاه سل کانتر اتومات خون شناسیBC-6200  Mindrey برای بررسی پارامترها و ناهنجاری های خونی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: برای جذب اعتبارات و تهیه این دستگاه های پیشرفته می بایست زیرساخت هایی شامل آماده سازی فضای فیزیکی و تربیت نیروی انسانی متخصص انجام می گرفت که این امر محقق گردید.

معاون درمان در پایان تأکید کرد: به منظور ارائه بهینه خدمات آزمایشگاهی و انجام خدمات تخصصی و فوق تخصصی، تشکیل شبکه آزمایشگاهی ضروری و در حال انجام است.

  • گروه خبری : اخبار بیمارستان بزرگ دزفول,اخبار معاونت درمان,اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 16183
کلمات کلیدی

تصاویر