• 1402/11/02 - 12:56
  • بازدید: 204
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

چالش های کاهش شاخص سزارین بررسی شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: چالشهای موجود برای کاهش شاخص سزارین در دانشگاه علوم پزشکی دزفول مورد پایش قرار گرفت و راهکارهای عملیاتی برای کاهش این شاخص تدوین شد.

به گزارش خبرنگار وبدا ،دکتر محمدرضا ابیض، اظهار داشت: این جلسه در راستای ماده 50 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در خصوص بررسی چالشها و اتخاذ راهکارهایی برای کاهش شاخص سزارین در دانشگاه دزفول برگزار گردید.

معاون درمان افزود: علل افزایش شاخص سزارین در بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان) و همچنین مسائل و مشکلات مرتبط با مجتمع زایمانی حضرت زینب (س) مورد ارزیابی قرار گرفت و پیشنهادات و راهکارهایی ارائه شد.

دکتر ابیض اعلام کرد: شاخص سزارین طبق آمار کشوری می بایست 5 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد. تلاش ما این است که با انجام زایمان طبیعی بدون عارضه در جهت سلامت مادر و جنین، شاخص سزارین را تا حد استاندارد کشوری کاهش دهیم.

معاون درمان در پایان گفت: با ارتقاء آموزشهای حین بارداری، افزایش رضایتمندی مادران و همراه آنها و همچنین خدمت رسانی به موقع و به نحو احسن می توان در ترویج زایمان طبیعی گام های استواری برداشت.

این جلسه به میزبانی امور مامایی معاونت درمان در روز سه شنبه 26 دیماه 1402 با حضور دکتر محمدرضا ابیض معاون درمان، دکتر بیژن حسین پور مدیر درمان، مسئولین بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان)، مسئولین و ماماهای مجتمع زایمانی حضرت زینب (س) در سالن اجتماعات مدافعان سلامت معاونت درمان برگزار گردید.

  • گروه خبری : اخبار معاونت درمان,اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 16250
کلمات کلیدی

تصاویر