• 1402/11/08 - 14:26
  • بازدید: 540
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

نخستین زایمان بی درد به روش اپیدورال انجام شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: برای نخستین بار زایمان بی درد به روش اپیدورال به همراه کاتتر توسط متخصص بیهوشی و زنان در دزفول انجام شد.

امروز یکشنبه (8 بهمن ماه 1402) به گزارش خبرنگار وبدا ،دکتر محمدرضا ابیض، اظهار داشت: در روزهای آغازین اجرای طرح زایمان بی درد، نخستین زایمان بی درد به روش اپیدورال به همراه کاتتر در روز چهارشنبه 27 دی ماه 1402 در مجتمع زنان حضرت زینب (س) توسط دکتر عبدالحسن تاج متخصص بیهوشی و پزشک متخصص زنان انجام شد.

معاون درمان افزود: این کار یک نوع روش بی دردی جهت زایمان طبیعی می باشد. این روش بدون عارضه، بسیار امن و با ارزش از نظر سهولت زایمان برای مادران باردار در طی زایمان طبیعی است.

دکتر ابیض یادآور شد: در مجتمع زنان حضرت زینب (س) وابسته به بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان) زایمان طبیعی بی درد به روش های اپیدورال و اسپاینال به صورت رایگان و با حضور پزشکان متخصص بیهوشی و زنان انجام می شود.

وی در پایان یادآور شد: مادران باردار متقاضی استفاده از روش های زایمان بی درد باید پس از مشورت با پزشکان متخصص زنان به مجتمع زنان حضرت زینب (س) مراجعه نموده تا با برنامه ریزی لازم برای انجام زایمان بی درد و آماده سازی تیم بیهوشی و مامایی برای ایشان تدارک و اجرا گردد.

  • گروه خبری : اخبار بیمارستان بزرگ دزفول,اخبار معاونت درمان,اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 16265
کلمات کلیدی