• 1401/02/19 - 11:39
  • بازدید: 1842
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در مراسم نکوداشت روز جهانی ماما :

مرکز حضرت زینب(س) قطب زایمانی جنوب غرب کشور است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در مراسم روز جهانی ماما اعلام کرد: مرکز زنان و زایمان حضرت زینب(س) از لحاظ تجهیزات، امکانات و کارکنان به عنوان قطب زایمانی در شمال استان خوزستان و استان های جنوب غرب کشور محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار وبدا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،علیرضا خسروپناه، در جمع ماماهای دانشگاه ضمن تبریک روز جهانی ماما اظهار داشت: اهمیت به حرفه مامایی همیشه در مسئولین دانشگاه وجود داشته است و ساخت بیمارستان زنان و زایمان حضرت زینب (س) حاکی از توجه به حرفه مامایی و ارائه خدمت به شهروندان و استان های همجوار می باشد.

دکتر خسروپناه افزود: تلاش جهت کاهش شاخص مرگ مادران بادار از وظایف مامایی است.در واقع بخش عمده شاخص های سلامت در حوزه مامایی رقم می خورد.

رئیس دانشگاه تأکید کرد: یکی از برنامه های اولویت دار وزارت بهداشت در دولت سیزدهم سیاست های جمعیتی و جوانی جامعه است که جامعه مامایی در کنار متخصصین زنان با برنامه ریزی های مدون و علمی می توانند خانواده های تک فرزندی و به ویژه زوج های جوان را به سمت فرزندآوری تشویق نموده و نسلی سالم را تحویل جامعه دهند و این امر محقق نمی گردد مگر با فرهنگ سازی و افزایش رضایت مندی ارایه دهندگان خدمت‌.

در ادامه افسانه ترابی نیا مسئول مامایی معاونت درمان دانشگاه به گوشه ای از فعالیتهای یکسال گذشته ماماهای دانشگاه اشاره کرد و گفت:انجام  7918 زایمان در سال ۱۴۰۰و به طور متوسط روزانه 22 مورد زایمان نشان از تعهد و تلاش بی وقفه و شبانه روزی جامعه مامایی دزفول دارد.

وی افزود: از 2602مورد مادرباردار پرخطر در سال گذشته 24مورد آنها از مناطق صعب العبور توسط پرواز بالگرد به بیمارستان اعزام شده است.

ترابی نیا افزود:جامعه مامایی دزفول در 2 سال گذشته در امواج سهمگین کرونا از هیچ تلاشی دریغ نکردند و در کنار کادر سلامت تمام قامت ایستادند و خم به ابرو نیاورند.در مجموع 1074مورد مادر باردار کرونایی که 639مورد سرپایی در حوزه بهداشت شناسایی و درمان شدند و 435 مورد در بیمارستان بستری و تحت درمان قرار گرفتند.

مسئول مامایی دانشگاه گفت:میزان مشارکت و پوشش واکسیناسیون کرونا مادران باردار توسط ماماهای دانشگاه 85 درصد می باشد که دانشگاه علوم پزشکی دزفول جزو 6 دانشگاه برتر در کشور محسوب می شود.

مراسم تجلیل از ماماهای نمونه دانشگاه علوم پزشکی دزفول با حضور دکتر خسروپناه رئیس دانشگاه، دکتر کلانتریان معاون درمان، دکتر جولا رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دزفول و سایر مسئولین حوزه های درمان و بهداشت در روز یکشنبه 18 اردیبهشت ماه در سالن غدیر دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد.

 

#کرونا_را_جدی_بگیریم

#من_واکسن_میزنم

  • گروه خبری : اخبار معاونت بهداشتی,اخبار بیمارستان بزرگ دزفول,اخبار مرکز بهداشت دزفول,اخبار معاونت درمان,اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 12499
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید