• 1401/06/19 - 11:09
  • بازدید: 157
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در مسیر اربعین ؛

خدمت رسانی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول در مسیر عاشقی

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول در قالب تشکل ها و کانون ها در برپایی موکب ها و خدمات رسانی به زائران حسینی در مرز ایران و خاک عراق مشارکت فعالی دارند.

به گزارش وبدا به نقل از روابط عمومی معاونت آموزش ، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول در قالب تشکل ها و کانون ها در برپایی موکب ها و خدمات رسانی به زائران حسینی در مرز ایران و خاک عراق مشارکت فعالی دارند.

پیاده‌روی اربعین بزرگترین گردهمایی مذهبی شیعه است که به صورت پیمودن راه به صورت پیاده از مسیرهای منتهی به کربلا برگزار می شود.

اربعین حسینی نماد کشتی نجات است که هر مسلمانی را می تواند راهنمایی کند و پیاده روی اربعین راهی است که ما را به سعادت و آن کشتی نجات می رساند.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول در این مسیر عاشقی سهمی دارند. این شیفتگان اباعبدالله با پای پیاده جا در پای قدمهای جابر نهادند تا رسم عاشقی را تمام کنند.

در این وادی دانشجویان با برپایی موکب های سلامت در نقاط مختلف مسیر ارادت خود را به ابی عبدالله و زائران آن حضرت ادا نمودند.

کانون جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول با مستقر شدن در موکب سلامت ثامن الحجج عمود ۱۳۳۳ نجف به کربلا در خدمت رسانی به زائران در قسمت های درمانی و خدماتی فعال شدند.

بسیج دانشجویی نیز با برپایی موکب سلامت به همراهی دانشجویان رشته های پزشکی،پرستاری،فوریت های پزشکی و همکاری مرکز بهداشت در مرز چزابه خدمات خود را به زائران حسینی انجام می دهند.

در برپایی کاروان های عاشقی در مسیر پیاده روی اربعین انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول پیشقدم شد و هماهنگی این کاروان ها را بر عهده گرفت.

  • گروه خبری : اخبار معاونت فرهنگی و دانشجویی ,اخبار معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری
  • کد خبر : 13016
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید