• 1402/11/16 - 14:12
  • بازدید: 185
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

جلسه هم اندیشی مامایی در معاونت درمان تشکیل شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: جلسه هم اندیشی و بارش افکار ماماهای شاغل در حوزه های بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول در معاونت درمان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار وبدا ،دکتر محمدرضا ابیض، در این نشست اظهار داشت: با فرهنگ سازی و افزایش کیفیت آموزش های دوران بارداری می توان آمار سزارین غیر ضرور را کاهش داد و آمار زایمان طبیعی را با هدف زایمان ایمن و تولد نوزاد سالم افزایش داد.

معاون درمان افزود: آموزش به مادران باید به گونه ای باشد که یقین حاصل نماید زایمان که طبیعی یک روند فیزیولوژیک و روش ارجح زایمان می باشد و در مواقع نجات جان مادر یا جنین سزارین انجام می شود.

دکتر ابیض تأکید کرد: مادران در هفته های آخر بارداری ( 37 هفته و ببیشتر ) توسط کارشناسان مراکز بهداشتی به درمانگاه پریناتال بیمارستان بزرگ دزفول جهت معاینه و بررسی روند زایمان ارجاع داده شوند.

در پایان این جلسه از پزشکان متخصص بیهوشی و کارشناسان مامایی و هوشبری که در امر زایمان بی‌درد فعال بوده اند تقدیر و تشکر به عمل آمد و به رسم ادب لوح سپاس به آنها تقدیم گردید.

این نشست به میزبانی امور مامایی معاونت درمان در روز شنبه 14 بهمن ماه 1402 با حضور دکتر محمدرضا ابیض معاون درمان ،دکتر بیژن حسین پور مدیر درمان ،مسئولین بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان) و کارشناسان و ماماهای ستادی بهداشت و درمان در سالن اجتماعات مدافعان سلامت معاونت درمان برگزار گردید.

  • گروه خبری : اخبار معاونت درمان,اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 16306
کلمات کلیدی

تصاویر