• 1400/01/04 - 19:04
  • بازدید: 1484
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
هشدار رئیس دانشگاه علوم پرشکی دزفول در ستاد کرونا

اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود بزودی ظرفیت بیمارستان تکمیل می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود بزودی ظرفیت بیمارستان تکمیل می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود بزودی ظرفیت بیمارستان تکمیل می شود.

به گزارش خبرنگار وبدا،  دکتر علی قمیشی، صبح امروز در اولین نشست ستاد کرونا  که در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد. اظهار داشت: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود بزودی ظرفیت بیمارستان تکمیل می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت:

در این شرایط حساس نیازمند همکار مردم و مسئولین هستیم تا بار ورود بیماران را به بیمارستان کاهش دهیم.رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول، استفاده از ماسک، جلوگیری از تجمعات و دورهمی، رعایت فاصله اجتماعی و شستن مکرر دست  را از مهمترین راهکارها در شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا برشمرد.

دکتر قمیشی با انتقاد تند از برگزاری مراسم های عروسی و عزا در شهرستان دزفول افزود: در این شرایط بحرانی با برگزاری هرگونه مراسم و دورهمی بشدت مخالفیم و علیرغم تذکرات مکرر، آموزش و اطلاع رسانی متاسفانه شاهد اینگونه اجتماعات هستیم، دکتر قمیشی با اشاره به سرعت انتقال ویروس انگلیسی و شدت بیماری زایی آن گفت:

 85 درصد بیماران در اسفند ماه با علائم شدید و بحرانی به بیمارستان مراجعه کرده اند.

دکتر قمیشی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: همزمان با سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور، دانشگاه ما نیز واکسینایون علیه بیماری کرونا را آغاز کرد و تا کنون  1623 نفر از کادر بهداشت و درمان، بیماران دیالیزی و سرطانی، سالمندان مستقر در سرای سالمندان و جانبازان علیه بیماری کرونا واکسینه شده اند و روند واکسیناسیون همچنان ادامه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول طرح شهید قاسم سلیمانی را یک برنامه منسجم، تمام عیار،موفق و کارآمد دانست و از تمام عوامل مراقبتی، نظارتی، حمایتی، سپاه ناحیه دزفول و هلال احمر تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه دکتر احمد سلمان پور رئیس بیمارستان بزرگ دزفول گفت: با تمام توان در خدمت بیماران خواهیم بود و برای بهبود بیماران  تمامی کادر درمان پای کار هستند. 

 مهندس رضا پورآیین رئیس مرکز بهداشت شهرستان دزفول نیز گفت: بر اساس آخرین ارزیابی شاخص استفاده از ماسک توسط مردم به 73 درصد رسیده است.

دکتر میثم مرد سلطانی معاون آموزشی، تحقیقات و فن آوری در این نشست گفت: 10 کارگاه آموزشی برای گروه های هدف در قالب مدیریت یک بیمار کرونایی انجام شده است.

  

 

 

  • گروه خبری : اخبار,اخبار تصویری,اخبار معاونت بهداشتی,اخبار بیمارستان بزرگ دزفول,اخبار معاونت غذا و دارو,اخبار معاونت فرهنگی و دانشجویی ,سایت اصلی ::: اخبار معاونت ها,اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 11040
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید