• 1402/06/14 - 07:48
  • بازدید: 109
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی معاونت بهداشت

برگزاری کمیته فصلی (NCD) بررسی عملکرد بیماری های غیرواگیر در محل معاونت بهداشت

به گزارش وبدا مدیرگروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشت در گفتگو با خبرنگار وبدا بیان نمود: نظر به اهمیت برنامه های غربالگری و ارائه خدمات صحیح و پیگیری مراقبت های دوره ای بیماران با سابقه بیماری های مزمن غیرواگیر، نشست های فصلی با حضور مسئول واحد پیشگیری و کارشناسان ستادی برنامه ها به منظور بررسی فرآیندهای جاری و ارائه نقطه نظرات و مداخلات کارآمد جهت برنامه هایی که در شرف اجرا هستند، برگزار می گردد. بدین منظور جلسه فصلی NCD در روزهای 4 و 5 شهریورماه در محل معاونت بهداشت برگزار گردید.

در این جلسه مهندس جولا  به بیان انواع مختلف تنظیم عملکرد برنامه ها جهت ارائه در جلسات ( NCD درون بخشی، برون بخشی و دانشگاهی) اشاره نمودند. ایشان تاکید کردند نظر به تعدد جلسات و تفاوت در مدعوین هر کمیته لازم است ضمن بیان اقدامات انجام شده در راستای پیشبرد اهداف، نسبت به بیان دقیق آنالیز و تحلیل آماری در ذیل نمودارها و جداول شاخص ها دقت گردد. 
وی افزود: با توجه به گستردگی و تعدد برنامه ها و اقدامات انجام شده در زمینه بیماری های غیرواگیر کارشناسان برنامه عملکرد یکسال گذشته همراه با ارائه شاخص های های سال 1401 و مقایسه فصل بهار 1401 و 1402 را در دو روز کاری مورد بررسی و آنالیز قرار دادند؛ که خوشبختانه با فعالیت های بی بدیل کارشناسان معاونت و ستاد شهرستان روند شاخص های غربالگری و مراقبتی رو به افزایش بوده و برخی شاخص های پایین در وضعیت بهبود قرار گرفتند. همچنین در این کمیته مداخلات ارتقاء شاخص همراه با بررسی نتایج اثر بخشی تصمیمات گذشته مورد بررسی قرار گرفت.
مدیرگروه بیماری های غیرواگیر در خاتمه خاطر نشان کرد: به منظور صیانت از سلامت شهروندان لازم است اقدامات و مداخلات سازنده با رکن اصلی ارتقاء سواد سلامت جامعه، غربالگری و مراقبت بیماران مزمن غیرواگیر در دستور کار قرار گیرد و جهت حصول نتایج موثر، پایش و نظارت مستمر بر حسن اجرای کار صورت پذیرد. 
  • گروه خبری : اخبار معاونت بهداشتی
  • کد خبر : 15415
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید