• 1402/06/14 - 09:02
  • بازدید: 61
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
روابط عمومی مرکز بهداشت دزفول

با مشارکت والدین در انجام به موقع واکسیناسیون روتین کودکان، دانشگاه علوم پزشکی دزفول در زمره دانشگاه های برتر کشور از نظر پوشش واکسیناسیون قرار گرفته است.

رئیس مرکز بهداشت دزفول خبر داد: بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی دزفول جزء دانشگاه های برتر کشور از نظر پوشش واکسیناسیون قرار گرفته است که این امر مرهون تلاش های کادر بهداشت و مشارکت والدین گرامی در انجام به موقع واکسیناسیون روتین کودکان است.

رئیس مرکز بهداشت دزفول خبر داد: بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی دزفول جزء دانشگاه های  برتر کشور از نظر پوشش واکسیناسیون قرار گرفته است که این امر مرهون تلاش های کادر بهداشت و مشارکت والدین گرامی در انجام به موقع واکسیناسیون روتین کودکان است.
 
دکتر شفیعی نیا گفت: واکسیناسیون روتین کودکان شامل واکسن های ب ث ژ (سل)، هپاتیت ب، فلج اطفال خوراکی و تزریقی، دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، هموفیلوس آنفولانزا، سرخک، سرخجه، اوریون  می باشد که خوشبختانه پوشش واکسیناسیون روتین کودکان تحت پوشش مرکز بهداشت دزفول، بالای ۹۵ درصد است.
 
 شفیعی نیا خاطر نشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با گسترش نظام شبکه بهداشتی در همه نقاط کشور حتی مناطق دور دست، پوشش واکسیناسیون در برابر بیماری واگیردار ارتقاء یافت که این امر همراه با افزایش سطح بهداشت در افراد و جامعه، شاخص های ابتلا و مرگ و میر به شدت کاهش یافت. 
 
 ضروری است بدانیم با افزایش پوشش همگانی واکسیناسیون، بیماری فلج اطفال در مرحله ریشه کنی و بیماری سرخک در مرحله حذف قرار گرفته است.
 
 رئیس مرکز بهداشت دزفول اظهار کرد: یکی از مهمترین شرایط سلامت واکسن، حفظ زنجیره سرما و رعایت مبانی استاندارد زنجیره سرما است که خوشبختانه زنجیره سرما شهرستان دزفول جزء مجهزترین سردخانه های واکسیناسیون در کشور می باشد که با وجود دستگاه های مجهز مانند سردخانه دارای برق اضطراری، پایش ۲۴ ساعته یخچال های واکسیناسیون در واحد های بهداشتی سراسر شهرستان از طریق نصب دستگاه های دما پا (فریز آی) شرایط نگهداری واکسن ها از مبدا تا زمان تزریق واکسن را در شرایط مناسب قرار داده است.
 
 دکتر شفیعی نیا توصیه کرد با توجه به پوشش پائین واکسیناسیون در کشورهای همسایه غربی و شرقی و بروز برخی طغیان های بیماری در این کشورها، تردد اتباع آنها به ایران، نزدیک شدن به ایام بازگشایی مدارس، به منظور پیشگیری از بروز همه گیری بیماری ها در جامعه، والدین گرامی با مراجعه به واحد بهداشتی محل سکونت خود نسبت به انجام واکسیناسیون به موقع کودکان خود اقدام نمایند.
 
 گفتنی است در حال حاضر علاوه بر بهورزان و مراقبین سلامت، تیم سیاری نیز در مناطق صعب العبور و عشایری فرآیند انجام واکسیناسیون را بر عهده دارند.
  • گروه خبری : اخبار مرکز بهداشت دزفول
  • کد خبر : 15416
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید