• 1401/05/09 - 13:51
  • بازدید: 648
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

پیام معاون بهداشت در خصوص هفته جهانی شیر مادر

معاون بهداشت در پیامی هفته جهانی شیر مادر را تبریک گفت.

به گزارش خبرنگار وبدا، دکتر مهدیه توکلی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول ضمن تبریک هفته جهانی ترویج تغذیه با شیر مادر (10-16 مرداد ماه) بیان داشت: توجه به تغذیه با شیر مادر از ارکان اساسی خدمات و مراقبتهای بهداشتی محسوب می شود و نقش کلیدی در ارتقا سلامت مادر و شیرخوار دارد. همچنین عامل مهم کاهش بار بیماری های کودکان و مادران و عامل نجات جان تعداد زیادی از  شیرخواران خصوصا نوزادان نارس و بیمار می باشد.

وی افزود: هفته جهانی ترویج تغذیه با شیر مادر فرصت مناسبی برای برنامه ریزی و انجام فعالیت های موثر سایر ارگان ها در زمینه شیر مادر است . در سال 1401 شعار این هفته "قدمی رو به جلو برای ترویج تغذیه با شیر مادر  آموزش و حمایت" تعیین شده است.

معاون بهداشت گفت: مراقبت های بهداشتی مادران در دوران بارداری و قبل از زایمان زمان مناسبی برای حمایت از مادران و کمک به موفقیت آن ها در تغذیه با شیر مادر می باشد. شیردهی یک فرآیند فیزیولوژیکی است و اکثر مادران با نگرش مثبت، آموزش صحیح، آمادگی و حمایت، شیردهی بسیار موفق تری خواهند داشت اما متاسفانه یک سری پیام ها و باورهای غلط در جامعه از برقراری و استمرار این رفتار طبیعی جلوگیری می کند.

دکتر مهدیه توکلی ابراز داشت: توجه به بند 22 قانون جوانی جمعیت در رابطه با این موضوع کلیه ادارات و سازمان های دارای کارکنان خانم را موظف می نماید زیر ساخت های لازم در خصوص حمایت از مادران شیرده و فضای مناسب جهت استراحت و شیردهی در راستای تحقق و ارتقاء برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر را فراهم نمایند.

معاون بهداشت در پایان تاکید کرد: در حال حاضر در حوزه بهداشت با ارائه آموزش های صحیح به مادران در طول دوران بارداری و شیردهی و ارجاع موارد خاص به مشاورین تخصصی شیر مادر، زمینه حمایت و تشویق مناسب برای شیردهی مادران فراهم گردیده است.

  • گروه خبری : اخبار معاونت بهداشتی
  • کد خبر : 12842
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید