• 1402/05/08 - 06:50
  • بازدید: 359
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

فروش محلولهای ضدعفونی در تجهیزات پزشکی ممنوع است

رئیس اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: تهیه و فروش کلیه محلولهای ضدعفونی، الکل، لیدوکائین و غیره در فروشگاه های تجهیزات و ملزومات پزشکی ممنوع می باشد.


فریدون جعفریان فر 
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

به گزارش خبرنگار وبدا ،سارا حکیم زاده، اظهار داشت: محلولهای ضدعفونی، الکل، لیدوکائین و غیره اقلام دارویی محسوب می شود و تهیه و فروش آنها باید توسط داروخانه های سطح شهرستان صورت پذیرد. مشاهده این اقلام در فروشگاه های تجهیزات و ملزومات پزشکی ممنوع و پیگیرد قانونی دارد.

مهندس حکیم زاده بیان کرد: برخی از دستگاه پزشکی خانگی مانند دستگاه و نوار تست قندخون (گلوکومتر) دارای قیمت مصوب می باشند. شهروندان محترم می توانند برای آگاهی از قیمت به سایت اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت به آدرس www.imed.ir مراجعه نموده تا از آخرین قیمت های مصوب این دستگاه ها مطلع گردند.

رئیس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه تأکید کرد: کلیه تجهیزات و ملزومات پزشکی می بایست برچسب اصالت داشته باشند و عرضه بدون شناسه گذاری و برچسب اصالت، مصداق عرضه کالای قاچاق می باشد که برای بررسی کردن برچسب اصالت می بایست به سامانهwww.ttac.ir  مراجعه کرد.

وی در پایان به شهروندان محترم توصیه کرد: جهت تهیه ملزومات و دستگاه های پزشکی باید به مراکز معتبری که از طرف دانشگاه علوم پزشکی دزفول مجوز فعالیت دارند مراجعه نمود. در صورت مشاهده هرگونه تخلف از این فروشگاه ها به اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان واقع در بلوار 45 متری فتح المبین جنب قدمگاه امام رضا (ع) مراجعه شود.

  • گروه خبری : اخبار معاونت غذا و دارو,اخبار معاونت درمان,اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 15277
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید