• 1402/06/01 - 00:14
  • بازدید: 184
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

معاون درمان در پیامی روز پزشک را تبریک گفت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول بمناسبت یکم شهریورماه، روز پزشک پیامی به کلیه جامعه پزشکان و مدافعان سلامت صادر کرد.

به گزارش خبرنگار وبدا ،دکتر مهرداد کلانتریان در پیامی ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایشان، یکم شهریورماه سالروز ولادت ابوعلی سینا و روز پزشک را گرامی و ارج نهاد.

در بخشی از این پیام آمده است روز پزشک امسال، فرصتی برای تکریم از قهرمانانی که جانانه از حریم سلامت مردم این سرزمین، پاسداری کردند؛ آنان‌که در ایام سخت و جان فرسای ویروس منحوس کرونا برای نجات همنوعان از جان گذشتند و شجاعانه میانه میدان ایستادند و سربلند از آزمون ایثار و جانفشانی بر آمدند.

معاون درمان افزود: پزشکان توانمند و دلسوز کشورمان با کوله باری از تجارب درمانی و بهداشتی در زمان پسا کرونا می توانند حوادث و بحران های احتمالی و مشابه را به خوبی مدیریت و کنترل کنند.

دکتر کلانتریان افزود:یک پزشک در طول دوران تحصیل با تمام وجودش می آموزد چگونه هر نگرانی و دلواپسی را از قلب و وجود بیمارش استنباط کند و آرامش و امید به زندگی را به او ارزانی دارد.

معاون درمان دانشگاه گفت:آنگاه که یک پزشک با توکل به هنر خدادادی خویش در جهت رفع آلام بیماران قدم بر می دارد و گرد غم و اندوه بیماری را از چهره بیمار می زداید، بی شک بالاترین بهره و لذت معنوی را در خود می یابد.

وی در پایان یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت در میدان های نبرد دو ساله کرونا و هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت.

  • گروه خبری : اخبار معاونت درمان,اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 15354
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید