• 1402/11/03 - 14:22
  • بازدید: 436
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

زایمان بدون درد در دزفول آغاز شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: در یک ماه اول اجرای طرح زایمان بی درد در دزفول، 12 مورد زایمان طبیعی بی درد در دزفول انجام شده است که رضایت کامل زائوهای با این روش را به دنبال داشته است.

به گزارش خبرنگار وبدا ،دکتر محمدرضا ابیض، اظهار داشت: با شروع اجرای طرح زایمان بی درد از دیماه 1402 در مجتمع زنان حضرت زینب (س)، زایمان بی درد به روش اسپاینال 11 مورد و به روش اپیدورال یک مورد انجام شده است و این مادران از انجام این نوع زایمان رضایت کامل داشته اند.

دکتر ابیض خبر داد: در مجتمع زنان حضرت زینب (س) وابسته به بیمارستان بزرگ دزفول (دکتر گنجویان) زایمان طبیعی بی درد به روش های اپیدورال و اسپاینال به صورت رایگان و با حضور پزشکان متخصص بیهوشی و زنان انجام می شود.

وی افزود: جهت مادران باردار که زایمان طبیعی دارند بی درد کردن مراحل زایمان ارزش بالایی جهت کاهش ترس و هراس مادر از زایمان طبیعی دارد.

معاون درمان تأکید کرد: تاکنون از این نوع زایمان، عوارض خاصی گزارش نشده است و کلیه مادران باردار می توانند در حالت هوشیاری کامل درد زایمان را احساس نکرده و از مزایای زایمان طبیعی بهره مند گردند.

دکتر ابیض در پایان یادآور شد: مادران باردار متقاضی استفاده از روش های زایمان بی درد باید پس از مشورت با پزشکان متخصص زنان به مجتمع زنان حضرت زینب (س) مراجعه نموده تا با برنامه ریزی لازم برای انجام زایمان بی درد و آماده سازی تیم بیهوشی و مامایی برای ایشان تدارک و اجرا گردد.

  • گروه خبری : اخبار بیمارستان بزرگ دزفول,اخبار معاونت درمان,اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 16251
کلمات کلیدی