• 1402/05/29 - 10:17
  • بازدید: 200
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مسئول امور مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

دوره آموزشی مسائل قانونی پیشگیری از سقط عمدی جنین برگزار شد

مسئول امور مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: دوره آموزشی یکروزه مسائل قانونی، مهار و پیشگیری از سقط عمدی جنین در معاونت درمان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وبدا ،فاطمه بهرامی پور، اظهار داشت: این دوره آموزشی در راستای اجرای ماده 56 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت برای کارکنان بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول در معاونت درمان برگزار گردید.

مسئول امور مامایی افزود: سقط جنین برای مادران عوارض جسمی و روحی روانی به دنبال دارد و در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت سقط عمدی جنین را منع کرده است. مشاوره صحیح ماماها، به مسئله پیشگیری از سقط عمدی جنین در مادران باردار حائز اهمیت است.

در پایان بهرامی پور تأکید کرد: حق حیات برای جنین یک حق طبیعی و قانونی است و نباید سلب شود مگر اینکه سلامت مادر به خطر بیافتد. هر گونه اقدام در خصوص سقط عمدی جنین، فرد خاطی مستوجب جزای نقدی، حبس و ابطال پروانه پزشکی می باشد.

این دوره آموزشی در روز شنبه 28 مردادماه 1402 توسط امور مامایی معاونت درمان برای کارکنان بیمارستانهای تابعه دانشگاه در سالن اجتماعات مدافعان سلامت درمان برگزار گردید.مدرسان این دوره آموزشی الهام کایدگپ کارشناس ارشد امور حقوقی دانشگاه علوم پزشکی دزفول و فاطمه بهرامی مسئول امور مامایی بوده اند.

  • گروه خبری : اخبار معاونت درمان,اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 15347
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید