• 1401/11/05 - 09:03
  • بازدید: 190
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول

آموزش سلامت اولویت سرمایه گذاری برای مردم است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: آموزش سلامت اولویت سرمایه گذاری برای مردم است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: آموزش سلامت اولویت سرمایه گذاری برای مردم است

24 ژانویه برابر با چهارم بهمن‌ماه از سوی مجمع عمومی سازمان ملل به‌عنوان روز جهانی آموزش اعلام گریده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد 24 ژانویه را به عنوان روز جهانی آموزش، به منظور نقش آموزش برای صلح و توسعه اعلام کرد.

شعار سال 2022: آموزش سلامت اولویت سرمایه گذاری برای مردم

آموزش در تمام ادیان آسمانی از جمله اسلام مورد تاکید فراوان قرار گرفته است . در بیان اهمیت آموزش از دیدگاه اسلام آیات و احادیث فراوان وجود دارد

دکتر مهدیه توکلی معاون بهداشت بیان داشت: آموزش بی‌تردید در رشد و تعالی زندگی فردی و اجتماعی انسان و دگرگون نمودن آدمی و تحول حیاتی او جایگاهی بی‌بدیل دارد و یک حق انسانی محسوب می شود و جزو حقوق شهروندی می باشد. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: به آموزش سلامت باید با دید سرمایه گذاری برای مردم نگاه کرد.

آموزش در حوزه سلامت به عنوان یکی از قدیمی ترین فعالیتهای وزارت بهداشت بیش از ۵۰ سال قبل شروع به کار کرده است. گروه آموزش سلامت که زیر نظر معاونت بهداشتی فعالیت می نماید، سعی دارد با استفاده از توانائیها و امکانات موجود ضمن توانمند سازی جامعه در شناخت عوامل تاثیر گذار بر سلامت فردی و اجتماعی و نیز ارائه الگو هایی در زمینه شیوه زندگی سالم، نقشی اساسی در کاهش بیماریها و مرگ و میر و ایجاد زندگی با نشاط برای افراد ایفا نماید.

آموزش بهداشت نه تنها یک وظیفه ، بلکه مهمترین وظیفه هر کارمند شاغل در حوزه بهداشت است

کسب دانش بهداشتی حق اساسی و مسلم تمام افراد جامعه می باشد . لذا ما بعنوان کارمندان بهداشتی موظف به ارائه دانش بهداشتی به مردم می باشیم که این امر بخشی اساسی از آموزش بهداشت است.

آموزش تجربه‌ای است مبتنی بر یادگیری و به منظور ایجاد تغییرات تدریجی و نسبتاً ماندگار در فرد تا بتواند توانایی خود را برای انجام دادن کارها بهبود بخشد. به‌طور معمول گفته می‌شود‌.

روز جهانی آموزش» هدفی فراتر را در نظر دارد و به دنبال «گسترش آموزش، با کیفیت عادلانه و در دسترس همه‌ی مردمان جهان قرار گرفتن» می‌باشد

 

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 14513
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید