صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی دزفول

از پژوهشگران برتر تجلیل بعمل آمد
معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: از پژوهشگران برتر تجلیل بعمل آمد.

به گزارش خبرنگار وبدا، دکتر میثم مرد سلطانی اظهار داشت: طی آیینی با حضور مجازی دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت و دکتر علی قمیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از پژوهشگران برتر تجلیل بعمل آمد.

 

همایش گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی دزفول با حضور رئیس دانشگاه، سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه، مدیریت تحقیقات و فناوری، ریاست دانشکده ها، رئیس اداره مطالعات و توسعه آموزش پزشکی، مدیران حوزه آموزشی، تحقیقات و فناوری و همچنین پژوهشگران برتر هیات علمی، غیر هیات علمی و دانشجویی سه شنبه مورخ 25 آذرماه در سالن معاونت آموزشی دانشگاه برگزار گردید. در این مراسم دکتر فرید نجفی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت، رییس دانشگاه دکتر علی قمیشی، اعضای هیات علمی و پژوهشگران به صورت وبیناری در جلسه حضور داشتند.

در این مراسم دکتر علی قمیشی  رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول فرارسیدن هفته پژوهش را به تمامی پژوهشگران و همکاران ارجمند مدیریت پژوهش دانشگاه تبریک و برای ایشان آرزوی توفیق و بهروزی نمود.

همچنین در ادامه بیان نمود که در یک سال اخیر علی رغم تمام مشکلات، تنگناها و بحران شیوع ویروس کرونا، امور پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه، با تلاش پژوهشگران، محققان، اعضای هیات علمی، دانشجویان و مسئولان، با رشد کیفی و کمی همراه بوده است.

 بدون شک فرارسیدن هفته پژوهش یادآوری است بر اهمیت این  موضوع و این که پژوهش می تواند در کسب تمامی موفقیت های هر مجموعه ای نقش عمده و بسزایی داشته باشد و به عنوان ابزاری برای هموار نمودن مسیر توسعه جامعه بشمار آید. بدین وسیله فرا رسیدن هفته پژوهش را به تمامی همکاران گرانقدر و پژوهشگران عزیز ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض نموده و از تلاش های شایسته تمامی عزیزان که در مسیر رشد و  تعالی این حوزه گام برمیدارند صمیمانه سپاسگزاری میکنم.

 در ادامه این مراسم دکتر فرید نجفی سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت که به عنوان مهمان ویژه در این مراسم دعوت شده بودند ضمن تبریک هفته پژوهش به بیان استراتژی ها و محدویت های کاربست استفاده از نتایج تحقیقات در کشور اشاره کرد و با اشاره به نقش دانشگاه ها در چهار حیطه آموزش، پژوهش، فناوری و خدمت محور بودن به اهمیت موضوع پژوهش و فناوری با توجه به نقش خدمت محور بون دانشگاه های علوم پزشکی در کشور اشاره نمودند. ایشان در ادامه مباحث خود با توجه به وضعیت پژوهشی و علم سنجی دانشگاه از وضعیت مطلوب شاخص های پژوهشی دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه های هم تراز اشاره نمود.

 و در عین حال بهبود شاخص هایی نظیر تعداد کم پژوهش های برخی از اعضای هیات علمی را یادآور کرد. ایشان همچنین خاطرنشان کرد: تحقیقات و تولید علم امروز برای خدمت به مردم کاربرد دارد و پژوهشگران مورد تکریم و احترام جامعه بوده اند و همواره به واسطه علم و دانش آنان مشکلی از مشکلات جامعه رفع شده است همچنین در پایان برای تمامی مردم این سرزمین آرزوی سلامتی نمودند.

 دکتر میثم مردسلطانی معاون آموزشی، تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی دزفول ضمن تبریک هفته پژوهش و خیر مقدم به مدعوین به بیان مشکلات حوزه پژوهش به خصوص عدم همخوانی بین انجام پژوهش ها، چاپ مقالات و عدم کارایی لازم این پژوهش ها در حل مشکلات جامعه و نبود استراتژی های لازم در این زمینه پرداختند. دکتر مردسلطانی با بیان اینکه امروزه اهمیت پژوهش در پیشرفت های علمی، پزشکی، صنعتی، اقتصادی و فرهنگی بر کسی پوشیده نیست و پژوهش یکی از مهمترین نیازهای یک کشور برای دستیابی به پیشرفت و توسعه پایدار در حوزه های تحقیقات و فناوری های نوین است. هفته پژوهش امسال متفاوت از سال های قبل است و تمامي دنيا تحت تاثير بيماري كوويد ۱۹ قرار گرفته و باید با تمام توان تحقيقاتي دنيا، براي حل اين مشكل بسيج شد.

در ادامه دکتر عزیز کسانی مدیریت تحقیقات و فناوری دانشگاه ضمن تبریک این مناسبت و خیرمقدم به مسئولان و حاضران به تشریح عملکرد حوزه پژوهش دانشگاه در حوزه های کتابخانه مرکزی، آزمایشگاه تحقیقات مرکزی، حوزه فناوری، کمیته تحقیقات دانشجویی در یک سال اخیر پرداخت و از عزم حوزه مدیریت تحقیقات و فناوری در اجرای برنامه های ثبت بیماری، گرنت پژوهشی، تنظیم چارت تشکیلاتی، کارنامه پژوهشی اعضای هیات علمی، راه اندازی مجله دانشگاه و تدوین حمایت های لازم از پژوهشگران اشاره نمودند.

در بخش دیگری دکتر عباس مریدنیا رئیس گروه توسعه و ارزیابی تحقیقات بیان نمود که هفته پژوهش و فناوری امسال را در شرایطی شروع می‌نماییم که تمامی دنیا تحت تاثیر بیماری کوید ۱۹ قرار گرفته است.  این همه گیری جهانی بار دیگر اهمیت و ضرورت پژوهش و فناوری را به همگان یادآوری می نماید و این بارهم چشم امید جامعه جهانی  به پژوهشگران و فناوران دوخته شده است. به رسم ادب و قدردانی، هفته پژوهش و فن‌آوری را که امسال با شعار"پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید" مزین گردیده است، به اعضای محترم هیأت علمی، دانشجویان، پژوهشگران،  همکاران و فن‌آوران حوزه سلامت تبریک و برای همه بزرگواران آرزوی آرامش، سلامتی و موفقیت روزافزون نمودند و به تشریح برنامه های انجام شده در حوزه تحقیقات و فناوری دانشگاه اشاره نمودند.

همچنین  نرجس کاظمی رئیس اداره مطالعات و توسعه آموزش پزشکی دانشگاه ضمن تبریک و گرامیداشت هفته پژوهش گزارش یکساله ای از حوزه آموزش ارائه نمود و از اساتید فعال آموزشی و اساتید فرآیندنگار برتر دانشگاه تقدیر نمود.

در این مراسم از پژوهشگران برتر دانشگاه در زمینه‌های مختلف با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.


 

 


٢٣:٣٧ - 1399/09/27    /    شماره : ١٠٨١٤    /    تعداد نمایش : ١٢٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

صفحه اصلي|ارتباط با ما|حریم خصوصی|سئوالات متداول|تماس با ما|نقشه سایت

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Dezful University of Medical Sciences - All Rights Reserved