صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

مشاور بهداشت معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

اولویت برگزاری همه مراسم های عزاداری ماه محرم در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی است

مشاور بهداشت معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: اولویت برگزاری همه مراسم های عزاداری ماه محرم در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار وبدا، دکتر محمد اسماعیل مطلق در اولین نشست اتخاذ راهکارها و تمهیدات بهداشتی جهت برگزاری مراسم محرم حسینی در شرایط کرونا اظهار داشت: اولویت برگزاری همه مراسم های عزاداری ماه محرم در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

 

دکتر محمد اسماعیل مطلق گفت: اگر عدم رعایت فاصله 2 متر ، تهویه مناسب، تماس با سطوح، شستن دست ها بطور مرتب و رعایت آداب سرفه و عطسه و استفاده است از ماسک رعایت نشود  درهر گونه تجمع انسانی می تواند بر امکان ابتلا و افزایش بیماران کووید 19 منجر شود.

دکتر مطللق افزود: در ستاد ملی محرم برنامه های راهبردی مجموعه های فرهنگی، حاکمیتی، هیات های مذهبی،برای برگزاری مراسم باشور عزاداری محرم با رعایت موازین بهداشتی در نظر گرفته شده است.

مشاور بهداشت معاونت بهداشت وزارت بهداشت، اعضای ستاد ملی محرم را سازمان تبلیغات، صدا وسیما، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و 25 دستگاه دیگر برشمرد که در تدوین سیاست های کلان و راهبردهای برنامه ریزی  برای محرم 1399 و اجرای پروتکل های بهداشتی مشارکت دارند.

دکتر مطلق از تدوین راهبرد رسانه ای و تدوین ضوابط بهداشتی  و هماهنگی بین نهاد های حاکمیتی بعنوان بخشی از عملکرد ستاد ملی محرم نام برد.

دکتر مطلق اولویت برگزاری همه مراسم های عزاداری ماه محرم در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی است. دکتر مطللق در ادامه به بخشی از پروتکل های بهداشتی در اماکن سرباز و سرپوشیده برای اجرای مراسم عزاداری ماه محرم اشاره کرد.

دکتر یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: برای کنترل بیماری کرونا، ما بیشتر نیازمند فکر، اندیشه و مشارکت اجتماعی و هم افزایی مردم و مسئولین هستیم.

دکتر پریدار افزود: رکن اساسی مبارزه با بیماری کرونا در حوزه بهداشت و پیشگیری است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: در موج دوم با یک آمار افزایشی قابل توجهی رو برو بودیم. که مطابق با پیش بینی ما بود و نمودار آن توسط اپیدمیولوژیست های ما ارایه شده بود.

دکتر پریدار بیان داشت: پیش بینی ما این است که تا پایان تابستان با نرخ حدود 10 تا 20 بیمار در روز مواجه باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود: پیش بینی ما این است که در پاییز دوباره با افزایش بیماری کرونا روبرو بشویم.

دکتر پریدار در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما یک کشوری هستیم که بر مبنای فرهنگ شیعه زندگی می کنیم و مراسم های مخصوص خود را داریم که به همان اندازه برای ما اهمیت دارند که پروتکل های بهداشتی دارند. وقتی توسط مسئولین سیاسی تصمیماتی گرفته می شود نظام بهداشتی درمانی کشور موظف است خود را وفق دهد و برنامه ریزی کند و در هر شرایطی که به ما ابلاغ می شود برای انجام عملیات آماده باشیم.

دکتر علوی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از دیگر سخنرانان این نشست اظهار داشت: بدون سلامت نه اجتماعی پویا و نه اقتصاد داریم .دکتر علوی افزود: در برخورد با ویروس کرونا احتمال انتقال از هر طریق را در نظر داشته باشیم.دکتر علوی تاکید کرد ویروس از هر مفّری برای ورود به بدن بهره می برد. دکتر علوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:

اولین رکن ما برای پیشگیری آموزش است و آموزش باید به گونه ای باشد تا تغییر رفتار بوجود بیاورد. دکتر علوی افزود: آموزش سه رکن دارد رعایت بهداشت، فاصله گذاری، استفاده از ماسک. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خاطر نشان کرد استان خوزستان هشت هفته در پیک بیماری بوده است.

در ادامه نشست دیگر معاونین بهداشتی  و مدیران حاضر نقطه نظرات خود را مطرح کردند و تعدادی از خبرنگاران سئوالات خود را با مسئولان بهداشتی درمیان گذاشتند.

این نشست که برای اولین بار در کشور در منطقه چهار آمایشی و در دانشگاه علوم پزشکی دزفول صبح امروز برگزار شد تحت عنوان اولین نشست اتخاذ راهکارها و تمهیدات بهداشتی جهت برگزاری مراسم محرم حسینی در شرایط کرونا با حضور دکتر محمد اسماعیل مطلق مشاور بهداشت معاونت بهداشت وزارت بهداشت بود و معاونین بهداشت دانشگاههای علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، لرستان، دزفول، آبادان، بهبهان و شوشتر حضور داشتند.

 ١٨:٥٦ - 1399/05/06    /    شماره : ١٠٣٢٨    /    تعداد نمایش : ١٧٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

صفحه اصلي|ارتباط با ما|حریم خصوصی|سئوالات متداول|تماس با ما|نقشه سایت

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Dezful University of Medical Sciences - All Rights Reserved