صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول

برگزاری ویدئو کنفرانس سورویلانس غذا و تغذیه در معاونت بهداشت

 

به منظور راه اندازی نظام مراقبت غذا و تغذیه مورخ 8 بهمن ماه 1398 جلسه توجیهی بصورت ویدئو کنفرانس در سالن جلسات معاونت بهداشت برگزار شد.

مهندس جودکیان مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت در این خصوص گفت: این طرح برای گروه های آسیب پذیر تغذیه ای از جمله کودکان و نوجوانان و جهت ‌دهی تصمیم‌ گیری برای مداخلات تغذیه‌ای و راه اندازی سورویلانس غذا و تغذیه برای کودکان 2 تا 18 سال در مناطق شهری و روستائی مناطق تحت پوشش به عنوان یکی از برنامه های دوسالانه مشترک با صندوق کودکان سازمان ملل متحد در ایران (یونیسف) در نظر گرفته شده است.

ایشان ادامه داد: مراحل اجرای کار شامل جمع آوری داده های موجود، پیمایشی (گردآوری داده های اولیه) و تحلیل آنها می باشد که با همکاری انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور انجام خواهد شد. در مرحله پیمایشی کودکان 18-2 سال با روش نمونه گیری خوشه ای انتخاب و اطلاعات از طریق مراجعه حضوری درب منازل شهروندان و مصاحبه با آنان انجام خواهد شد.

 گفتنی است در این بررسی اطلاعات دموگرافیک، فعالیت بدنی، امنیت غذایی و بررسی مصرف غذایی از طریق پرسشنامه و اطلاعات تن سنجی با استفاده از اندازه گیری وزن و قد و بیوشیمیایی( اندازه گیری فریتین، روی، ویتامین D و ویتامین A) از طریق خون گیری  با همکاری آزمایشگاه معاونت جمع آوری خواهد شد.


 


١٣:١٣ - پنج شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٩٥٥٩    /    تعداد نمایش : ١٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

صفحه اصلي|ارتباط با ما|حریم خصوصی|سئوالات متداول|تماس با ما|نقشه سایت

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Dezful University of Medical Sciences - All Rights Reserved