صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول

اولین کمیته معاونتی" کارگروه سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی 2 ساله پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر" در معاونت بهداشت برگزار شد.

اولین کمیته معاونتی" کارگروه سبک زندگی سالم در سند دانشگاهی 2 ساله پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر" با حضور مهندس اعلمی معاون فنی معاونت بهداشت و مدیران گروه سلامت خانواده جمعیت و مدارس، توسعه شبکه، بهداشت محیط، بهبود تغذیه جامعه، سلامت روان و همچنین کارشناسان بیماری های غیرواگیر و بهداشت محیط  مورخ 21 فروردین ماه 1397 در سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مهندس اعلمی  هدف جلسه که همان پیشبرد اهداف سند دانشگاهی از سال 1394 تا 1404 می باشد را بیان کرد. در ادامه  دکتر شفیعی نیا مدیر گروه بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشت ضمن بیان اینکه این جلسه پیرو جلسات گذشته تدوین سند دانشگاهی 10 ساله می باشد،  به شرح نامه وزارت مبنی برتدوین برنامه عملیاتی 2 ساله سند دانشگاهی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر مطابق با کارگروه سبک زندگی سالم در  وزارت بهداتش درمان و اموزش پزشکی پرداخت. ایشان ضمن بیان اینکه  لازم است که در دانشگاه ها کارگروهی مشابه و با زیرمجموعه های(فعالیت فیزیکی، سلامت روانی، اجتماعی، اعتیاد و مصرف الکل، تغذیه سالم و کنترل دخانیات) تشکیل گردد، به بیان مطالبی در رابطه با  نحوه تکمیل جداول برنامه عملیاتی 2 ساله سند دانشگاهی بیماری های غیرواگیر پرداخت. ارائه توضیحاتی در خصوص انتخاب اعضای هر کارگروه با توجه به صلاحدید گروه ها و نیز نحوه برگزاری جلسات آتی توسط معاون فنی معاونت بهداشت از دیگر مطالب ارائه شده در این جلسه بود.

در پایان دکتر شفیعی نیا شاخص های  Steps 95  هر یک از آیتم های سبک زندگی سالم را ایراد و به بحث و تبادل نظر در این رابطه پرداخت. همچنین پس از  ارائه نظرات و پیشنهادات همکاران مصوباتی  به تصویب رسید.


 


١٤:٤٨ - دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨    /    شماره : ٨٤٨٦    /    تعداد نمایش : ١٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

صفحه اصلي|ارتباط با ما|حریم خصوصی|سئوالات متداول|تماس با ما|نقشه سایت

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Dezful University of Medical Sciences - All Rights Reserved