صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس اداره پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

اولین جلسه فرآوری مجدد ایمن وسایل و تجهیزات پزشکی برگزار گردید

رئیس اداره پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد: برای اولین بار جلسه فرآوری مجدد ایمن وسایل و تجهیزات پزشکی بیمارستان ها در معاونت درمان برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار وب دا به نقل از روابط عمومی معاونت درمان،نادیا آیرمی،در این جلسه اظهار داشت:باز فرآوری ایمن وسایل و تجهیزات پزشکی یکبار مصرف با اهداف مدیریت صنایع و مصارف، کاهش فشارهای اقتصادی و تعدیل هزینه های بیماران مدنظر می باشد که اجرای آن مستلزم نحوی دقیق و کامل استریل کردن وسیله ای است که مستعد استفاده مجدد آنها در بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی دزفول وجود دارد و تا جایی که عملکرد آنها حفظ شود مورد استفاده قرار گیرند.

در ادامه دکتر توکلی، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول تأکید کرد: اجرای صحیح این دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می تواند باعث کاهش هزینه های درمانی بیمارستانهای تابعه گردد به شرط اینکه در نحوی ارائه دستوالعمل نظارت و ارزیابی لازم بر اجرای فرآیند جهت حفظ ایمنی بیمار انجام گردد.

همچنین سعید نظری، کارشناس کنترل عفونت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول ضمن بیان چالش ها و راهکارهای پیشرو در اجرای این طرح بیان کرد:موضوع باز فرآوری مجدد وسایل پزشکی درحال حاضر در بیش از 80 الی 90 درصد کشور های جهان انجام می گیرد و در کشور ایران نیز از دیماه سال 1396 آغاز شده است.

این جلسه در روز شنبه هفتم مهرماه سال جاری در سالن اجتماعات آفتاب معاونت درمان با حضور معاون درمان، رؤسای اداره تجهیزات پزشکی، اداره اقتصاد درمان،استاندارد و فناوری سلامت، اداره تعالی و خدمات بالینی و همچنین کارشناسان و رؤسای امور بیمارستانها و اداره پرستاری و نیز مدیران،مترونها، کارشناسان کنترل عفونت و تجهیزات پزشکی بیمارستان های دزفول، شوش و گتوند برگزار شد. 


٢٢:٤٤ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧٧٥٥    /    تعداد نمایش : ٤٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

صفحه اصلي|ارتباط با ما|حریم خصوصی|سئوالات متداول|تماس با ما|نقشه سایت

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Dezful University of Medical Sciences - All Rights Reserved