صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت

اولین سمن سرای خیّر ساز کشور در دزفول کلنگ زنی شددکتر سید محمد هادی ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کلنگ اولین سمن سرای خیّرساز در کشور را در شهرستان دزفول به زمین زد. در این آیین دکتر ایازی با اشاره به خیّر ساز بودن این سمن سرا گفت:

احداث سمن سرا نشان از دید بلند و نگرش عالی خانواده معتمد دارد. دکتر ایازی ضمن تقدیر از خانواده معتمد افزود: دزفول از جمله شهرهایی است که نمونه است و کاری که خانواده معتمد انجام دادند یک کار بدیع است. معاون اجتماعی وزیر بهداشت خاطر نشان کرد  سمن سرا مشارکت مردم را در امر سلامت موفق می کند. دکتر ایازی گفت: در کشور 5 میلیون دیابتی داریم وی با اشاره به برخی از بیماریها از جمله دیابت و با اشاره به جامعه سالمند اظهار امیدواری کرد که توانمندسازی و آموزش مردم توسط خود مردم در قالب سازمان های مردم نهاد واگذار شود.

در ادامه دکتر ایازی گفت: 723 سازمان مردم نهاد در کشور داریم که 126 موضوع آن ملی است که با مردم ارتباط برقرار می کنند . فرهنگ سازی و توانمند سازی می کنند. دکتر ایازی خطاب به خانواده معتمد گفت: ببینید چقدر کار بزرگی انجام داده اید که مشارکت مردم را فراهم ساخته اید. معاون وزیر بهداشت اضافه کرد هر کانونی که در این سمن سرا فعال بشود به ارتقای بهداشت کمک کرده است. در ادامه دکتر ایازی افزود: آحاد شهروندان دزفولی باید عضو سازمان های مردم نهاد باشند. وی تاکید کرد هر فردی باید دغدغه سلامت خودش، اطرافیان خودش، همسایه، هم محلی و همشهریهای خود را داشته باشد.

دکتر یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول از دیگر سخنرانان بود. وی گفت: اهمیت ، نقش و جایگاه خیرین بر کسی پوشیده نیست .دکتر پریدار افزود:دزفول مانند هشت سال دفاع مقدس، دفاع از کشور،غیرت و جوانمردی، در امر خیّرین نیز پیشرو است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: عملکرد چشمگیر خیرین به ما کمک می کند تا بتوانیم یکسری مجوز ها و امکانات بیشتر را بتوانیم به دزفول بیاوریم

دکتر پریدار با اشاره به پروژه سمن سرا گفت:تمام سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت در این محل مستقر می شوند و از نقش بی بدیل و بی نظیر این سمن ها استفاده خواهیم کرد.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین قاضی دزفولی امام جمعه دزفول گفت: در دزفول خاندان های امر خیر کم نیستند که باعث سربلندی دزفول شدند وی افزود: دزفول یک شهر تاریخی و کهن است که مردمانی اهل فرهنگ، دانش، اهل علم، فرهیخته و نخبه دارد وی از شیخ اعظم شیخ انصاری یاد کرد که سرآمد بودند . امام جمعه دزفول گفت: دزفول شهر مردمان فرهیخته است.وی ضمن تقدیر از خانواده معتمد از دست اندرکاران امر سلامت و بهداشت شهرستان دزفول تقدیر کرد امام جمعه دزفول گفت:

دانشگاه علوم پزشکی دزفول یک مجموعه قوی و خدوم هستند و بخوبی فعالیت می کنند. مهندس علی معتمد بانی خیر گفت: همین که میبینم دزفول پیشرفت میکند لذت میبرم.

مهندس کیانوش پدیدار قائم مقام رئیس دانشگاه در مشارکت های مردمی گفت: پروژه سمن سرا(سمن: سازمان های مردم نهاد) به متراژ250 متر مربع زمین و در سه طبقه به مساحت 650 متر زیر بنا ساخته خواهد شد.مهندس پدیدار ضمن تقدیر از خانواده خیّر معتمد اظهلر امیدواری کرد تا در اسرع وقت شاهد مراحل پیشرفت سمن سرا باشیم. در این برنامه فرمانداری، شورای اسلامی شهر و شهرستان، جمعی از سمن ها و مجمع خیرین سلامت شهرستان دزفول حضور داشتند همچنین دکتر مصطفی جمالی میر کل سازمانهای مردم نهاد وزارت بهداشت ، دکتر ایازی معاون اجتماعی وزیر را همراهی کردند. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ٠٣:٥٣ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٧٧٤٩    /    تعداد نمایش : ٧٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

صفحه اصلي|ارتباط با ما|حریم خصوصی|سئوالات متداول|تماس با ما|نقشه سایت

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Dezful University of Medical Sciences - All Rights Reserved