صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

سند نقشه راه درمان 1404 دانشگاه علوم پزشکی دزفول ابلاغ شد.

دکتر کلانتریان:ضریب تخت به جمعیت دانشگاه از 9/. به 2/2 خواهد رسید

 دکتر مهرداد کلانتریان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول در گفتگو با خبر نگار وبدا گفت: سند نقشه راه درمان 1404 دانشگاه علوم پزشکی دزفول ابلاغ شد. وی افزود:

 

این سند که تدوین آن حدود دو سال به طول انجامید در راستای دستیابی به بند 8-1 سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری و ماده 72 و 74 قانون برنامه ششم توسعه صورت گرفت. معاون درمان دانشگاه خاطرنشان کرد

در سند درمان 1404مطالعات جمعیت شناسی، آینده پژوهی در جمعیت و محاسبه بار بیماری تا سال 1404، مهاجرت، مقایسه وضعیت منطقه ای و کشوری و ظرفیتهای اقتصادی کشور امکان سنجی شده است. سطح بندی خدمات سند شامل بیمارستانها، مراکز جراحی محدود، بیمارستانهای محلی و برخی تجهیزات پزشکی سرمایه ای بزرگ ( سی تی اسکن، MRI، آنژیوگرافی، گاما کمرا، شتاب دهنده خطی، PET اسکن) و همچنین نیروی انسانی شامل پزشک عمومی و متخصص، دندانپزشک، داروساز، گروه پرستاری و پیراپزشکی در بخش های دولتی، خصوصی، خیریه و عمومی غیر دولتی است. دکتر کلانتریان گفت:

از دستاوردهای این سند میتوان به افزایش قابل توجه ضریب تخت به جمعیت دانشگاه از 9/. به 1/9  اشاره کرد قابل ذکر است این ضریب در شهر محل استقرار دانشگاه به 2/2 خواهد رسید همچنین از دیگر دستاوردهای آن اخذ مجوز مراکز درمان بستر در مناطق محروم شهرستانهای دزفول، شوش و گتوند می باشد که گامی بزرگ در راستای دسترسی عادلانه به خدمات درمانی باکیفیت خواهد بود. از جمله دستاوردهای دیگر این سند ایجاد بستر بزرگی برای اشتغال فارغ التحصیلان گروه علوم پزشکی و سایر گروه هاست. این سند نقشه راه آینده تربیت نیروی انسانی دانشگاه را ترسیم خواهد کرد تا تناسب در تربیت نیرو و بازار کار را ایجاد نماید. نجمه علیخانی رئیس اداره اقتصاد و درمان دانشگاه که از دست اندرکاران تنظیم این سند بوده است افزود:

بر اساس سند درمان روشن شد تا سال1404 هر یک از شهرستانهای دانشگاه به چه تعداد تخت بیمارستانی دولتی و غیر دولتی، چه تجهیزات پزشکی و چه تعداد نیروی انسانی در گروه های مختلف پزشکی نیاز خواهد خواهد داشت.

 


٠٩:١٠ - دوشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٦٢٥٠    /    تعداد نمایش : ٢٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

صفحه اصلي|ارتباط با ما|حریم خصوصی|سئوالات متداول|تماس با ما|نقشه سایت

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Dezful University of Medical Sciences - All Rights Reserved