صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوش

قدردانی فرماندار شوش از عملکرد و اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوش در ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا

 

دومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوش به ریاست رضا نجاتی فرماندار این شهرستان تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوش، فرماندار شوش در ابتدای این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، از عملکرد و اقدامات شبکه بهداشت و درمان شوش در ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا تقدیر و قدردانی نمود.

رئیس شورای سلامت شهرستان شوش با توجه به وضعیت بروز بیماری تب کریمه کنگو در کشور، به اهمیت مداخلات کارشناسی شده دستگاههای ذیربط شامل راه اندازی سردخانه و ژنراتور کشتارگاه، نظافت محل کشتارگاه و ارائه آموزشهای لازم به کارکنان  کشتارگاه، صنف قصابان و کارکنان بیمارستان و مرکز بهداشت تاکید نمود و خواستار بازرسی مشترک ادارات دامپزشکی، بهداشت، صنعت و معدن، تعزیرات و نیروی انتظامی در این زمینه شد.

نجاتی در ادامه نکاتی را در خصوص لزوم لایروبی و آهک پاشی جداول روباز شهرها و روستاها توسط شهرداران و دهیاران و تعمیر شکستگیهای خطوط انتقال و شبکه های آبرسانی و تنظیم کلر باقیمانده در محدوده استاندارد توسط آبفا و آبفار و لزوم  بازرسی جدی و مستمر از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط مرکز بهداشت، صنعت و معدن و سایر ادارات مربوطه با توجه به واقع شدن در ایام ماه مبارک رمضان، بیان کرد.

فرماندار شوش در خاتمه خواستار برخورد با قلیانسراها ، ساماندهی خودروهای حمل فاضلاب، انجام مستمر برنامه اتلاف سگهای ولگرد توسط شهرداران و دهیاران، تلاش جهت حل کامل مشکلات بهداشتی مخصوصاً فاضلاب مسکن مهر شد.

در ادامه این جلسه، دکتر محسن حاذقی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوش  نکاتی را در خصوص لزوم اجرای تعهدات اداره آبفار در خصوص رفع مشکلات بهداشتی سیستم آبرسانی در روستاها بیان نمودند.

بر پایه این گزارش، معاون بهداشتی شبکه و رئیس مرکز بهداشت شهرستان شوش نیز ضمن قرائت مصوبات جلسه قبل خواستار توضیح اقدامات انجام شده توسط مجریان مصوبات شد.

غلامرضا میرزایی با بیان و مطالب علمی در خصوص بیماری تب کریمه کنگو و اقدامات لازم جهت پیشگیری از بیماری مذکور و بیان مشکلات بهداشتی در سیستم آبرسانی شهری و روستایی بخصوص در پیک اول التور خواستار همکاری ادارات مربوطه در خصوص رفع مشکلات در حوزه های مذکور شد.

مصوبات جلسه مذکور به شرح زیر می باشد:

1. مقرر گردید مرکز بهداشت مشکلات موجود درسیستم های آبرسانی روستایی را طی نامه ای به فرمانداری شهرستان اعلام نماید تا فرمانداری موضوع را از طریق مدیریت آبفار استان و کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان پیگیری نماید.

2. شهرداری شوش اقدام به راه اندازی سردخانه و نصب ژنراتور درکشتارگاه و تجهیز ماشین حمل لاشه به سردخانه مناسب نماید.

3. اکیپی متشکل از دامپزشکی، مرکز بهداشت، صنعت و معدن، تعزیرات، نیروی انتظامی و شهرداری، ضمن بازرسی از کشتارگاه دام ، اقدام به ارائه آموزشهای لازم در خصوص پیشگیری از ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو به کارکنان کشتارگاه ، قصابان و گروههای هدف نمایند.

4. شهرداران الوان و شاوور ضمن بررسی کارشناسی موضوع، طرحی را جهت احداث کشتارگاه مشترک برای پیش بینی در اعتبارات سال جاری به فرمانداری ارائه نمایند. یا اقدام به تهیه خودروی حمل گوشت سردخانه دار و تهیه لاشه از کشتارگاه شوش نمایند.  

5. مقرر گردید بخشداران و شهرداران الوان، شاوور، فتح المبین و حر با همکاری دامپزشکی و مرکز بهداشت بر کشتار دام در بخشها و شهرهای خود نظارت داشته باشند.

6. لزوم برسی و جلوگیری از ورود دام قاچاق و غیر قانونی ازمبادی ورودی به شهرستان

7. مقرر گردید برنامه اتلاف سگهای ولگرد در شهرها و روستاها به صورت مستمر زیر نظر شهرداران و دهیاران انجام گیرد.

8. لزوم تشدید نظارت و کنترل بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط مرکز بهداشت و صنعت و معدن، شهرداری، تعزیرات و نیروی انتظامی با توجه به شروع ماه مبارک رمضان و در پیش بودن عید سعید فطر

9. انجام نظافت، لایروبی و آهک پاشی جداول روباز توسط شهرداران و دهیاران با توجه به اهمیت بیماریهای منطقله از آب و غذا

10. لزوم تسریع در حل مشکلات فاضلاب تعاونیهای مسکن مهر

11. لزوم رفع مشکل نهایی زمین محل احداث بازارچه عرضه دام توسط شهرداری شوش و اداره راه و شهرسازی

 


١٤:٠٠ - يکشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٥٩٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

صفحه اصلي|ارتباط با ما|حریم خصوصی|سئوالات متداول|تماس با ما|نقشه سایت

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Dezful University of Medical Sciences - All Rights Reserved