صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول

نشست هیات رئیسه دانشگاه با اصحاب رسانه در خصوص بیماری کرونا برگزار شد.


روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: نشست هیات رئیسه دانشگاه با اصحاب رسانه در خصوص بیماری کرونا برگزار شد. به گزارش خبرنگار وبدا، فریدون جعفریان فر اظهار داشت صبح جمعه با حضور رئیس و معاونین  و مدیران شبکه دانشگاه علوم پزشکی دزفول در محل سالن اجلاس ستاد مرکزی در خصوص اطلاع رسانی پیرامون بیماری کرونا نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه برگزار شد.

در این نشست مطبوعاتی دکتر یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص کنترل و مهار بیماری کرونا گفت: چند استراتژی در دنیا وجود دارد و آنچه که ما می بینیم بهترین استراتژی که جواب داد استراتژی چین بود. استراتِژی دوم استراتژی کشورهای غربی بود.

یعنی انجام تست وسیع، شناسایی بیماران، موارد تماس و قرنطینه کردن آنها در منزل است که مهمترین مشخصه آن پیدا کردن بیماران و انجام تست های وسیع بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول افزود: شاخص تست یعنی تست هایی که به ازای یک میلیون نفر انجام می شود. بالاترین شاخص تست به ازای یک میلیون نفر 65 هزار تست است که انجام می شود در حال حاضر در کشور ما شاخص تست 11 هزار است و در دانشگاه علوم پزشکی دزفول نزدیک به شاخص کشوری هستیم و حدود 10 هزار تست را به ازای یک میلیون نفر انجام می دهیم.

استراتژی سوم یعنی اصول قرنطینه را اعمال و به مردم اعلام کنیم.

چرا خوزستان قرمز است؟ برمیگردد به نحوه برخورد ما با ویروس، دکتر پریدار در توضیحی کوتاه گفت: برای کنترل بیماری یا باید واکسن داشته باشیم که در حال حاضر وجود ندارد. یا بایستی این بیماری آنقدر گسترش پیدا بکند تا همه افراد بگیرند و همه ایمن بشوند. برآوردهای متخصصین و اپیدمیولوژیست ها نشان می دهد برای اینکه جامعه بصورت طبیعی ایمن بشود(ایمنی جمعی) حدود 67 تا 82 درصد مردم باید این ویروس را بگیرند تا خود بخود بیماری از حالت اپیدمی خارج شود. کاری را که ما انجام می دهیم مهار بیماری است.

بطوریکه بیماران بصورت کنترل شده وارد بیمارستان می شوند.

 وضعیت بیماری تابع 2 متغیر است. اول متوجه مسئولین و مردم است  و دوم تلاش و شدت بیمار یابی همکاران ما،

 دکتر پریدار افزود: در دانشگاه علوم پزشکی دزفول  بیمار یابی را بخوبی انجام می دهیم .

در این نشست با توجه به حضور نمایندگان رسانه ها و روابط عمومی های فعال تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی شد و از تمامی حاضرین درخواست شد به  کمپین # ماسک بزنیم  بپیوندند دکتر مسعودی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول با شعار  اولویت پیشگیری بر درمان گفت: رعایت بهداشت فردی،رعایت فاصله اجتماعی (2متر) و استفاده از ماسک تاکید کرد.

 معاونین و مدیران شبکه دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز حضور داشتند که به پرسش ها و ابهامات خبرنگاران در خصوص بیماری کرونا توضیحات لازم را ارایه دادند.


 


١٢:١٨ - سه شنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٢٠٢    /    تعداد نمایش : ٣٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

صفحه اصلي|ارتباط با ما|حریم خصوصی|سئوالات متداول|تماس با ما|نقشه سایت

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Dezful University of Medical Sciences - All Rights Reserved