صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس اداره نظارت واعتباربخشی دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد :

گزارش عملکرد واحد نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان دزفول در سال 98

به گزارش خبرنگار وبدا، محمودرضا نورآبادی عملکرد این اداره در سال 98 در حوزه های مختلف اداره نظارت و اعتباربخشی را به شرح ذیل تشریح نمود :

در حوزه اعتباربخشی:

 با توجه به ابلاغ شیوه نامه جدید اعتباربخشی بیمارستان ها در نیمسال دوم سال 98 ، دو جلسه با مسئولین بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد .

 10 بازدید پیش از اعتباربخشی کشوری از 6 بیمارستان دانشگاه ( دزفول شوش گتوند ) بعمل آمده و نقاط ضعف و قوت بیمارستان ها اعلام گردید و 5 بازدید ارزیابی اعتباربخشی جامع نهایی/کشوری با همکاری تیم اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشکی دزفول و ارزیاب کشوری انجام و نمرات نهایی در سایت اعتباربخشی وزارت بهداشت و درمان بارگذاری گردید .

در حوزه نظارت :

در 3 شهرستان دزفول شوش و گتوند توسط کارشناسان اداره نظارت و اعتباربخشی تعداد 693 بازدید نظارتی  در سال به شرح ذیل 1398 انجام گردید:

  388 بازدید از مطب های متخصصین و دندانپزشکان -  تعداد 105 بازدید از درمانگاهها -  تعداد 46 بازدید از بیمارستان ها تعداد 9 بازدید از مراکز جراحی محدود - تعداد 16 بازدید از موسسات ( دفاتر کار ، مراکز، ...) - تعداد 95 بازدید از مراکز درمان سوء مصرف مواد و تعداد 34 بازدید از لابراتوارهای دندانپزشکی و دندانسازی

در حوزه رسیدگی به شکایات :

کل شکایات رسیده به این اداره 96 مورد بوده است که 21 فقره آن شکایت تعرفه ای ، 41 فقره از نحوه درمان و 34 شکایت مربوط به حقوق بیمار بوده که به کلیه این شکایات رسیدگی و به 89 فقره آن پاسخ داده شد .

در سال 98 ، 12 کمیسیون ماده 11 تشکیل گردید که 62 پرونده مورد بررسی قرار گرفتند و از این تعداد 39 فقره به تعزیرات - 20 فقره به دادگاه و 3 فقره به نظام پزشکی ارجاع شد .

در حوزه صدور پروانه موسسات پزشکی:

در سال 98 ، 187 درخواست به حوزه صدور پروانه های موسسات پزشکی به شرح ذیل رسید  که بررسی و اقدام شد :

موافقت اصولی تاسیس(13) – بهره برداری (15)– تغییر آدرس(7) – تغییر موسس(1) –تغییر مسئول فنی (24)-بهره برداری بخش/تجهیزات/تخت(12)-تعطیلی دائم(2)-تعطیلی موقت(5)-موافقت افزایش بخش تفویض شده(19)-موافقت افزایش بخش تفویض نشده(9)-تمدید پروانه بهره برداری(27)-تمدید پروانه مسئول فنی(30)-تغییر نوبت کاری موسسه(3)-تعویض پروانه قدیمی(20)

تعداد کمیسیون های برگزار شده در سال 98 در این خصوص 10 جلسه بود و 95 پرونده در کمیسیون طرح گردید که با تلاش و دقت نظر کارشناس این واحد در مراحل بررسی و راهنمایی های تلفنی و حضوری، مدت زمان درنگ در کاتابل کارشناس 1 روز و میانگین زمان پاسخگویی کارشناس 1 روز بوده است که شاخص بسیار خوبی است .

در حوزه صدور پرونده های مطب ها :

در سال 98 در خصوص صدور پرونده های ذیل توسط این واحد اقدامات لازم اجرا گردید .

13 مطب پزشک عمومی – 15 مطب دندانپزشکی – 4 تاسیس مطب دندانپزشکی – 15 مطب متخصص – 8 عدد تاسیس مطب متخصص – 6 عدد تاسیس دفتر کار - تعطیلی 2 مطب دندانپزشکی-     47تمدید پروانه

 

با شروع همه گیری ویروس کرونا اداره نظارت و اعتباربخشی با سرعت بخشیدن و ایجادنظم و برنامه ریزی در بازدیدها و اجرای پروتکل ها در مراکز درمانی ، تلاش بی قفه ای را در کنترل و شیوع این بیماری آغاز نموده است که همچنان ادامه دارد . بارگذاری کلیه دستورالعمل ها در پورتال اداره نظارت انجام شده است و تمامی پروتکل ها به موسسات پزشکی ابلاغ گردیده است . بازدیدهای روزانه و دقیق کارشناسان این اداره به امید ریشه کنی این بیماری و سلامت هموطنان  ادامه دارد .

 


١٣:٣٤ - سه شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٠١٧٨    /    تعداد نمایش : ١٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج

صفحه اصلي|ارتباط با ما|حریم خصوصی|سئوالات متداول|تماس با ما|نقشه سایت

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی دزفول محفوظ می باشد
Copyright © 2012 Dezful University of Medical Sciences - All Rights Reserved