• 1400/02/31 - 14:31
  • بازدید: 1004
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
مدیر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس

دومین کمیته دانشگاهی صیانت از جمعیت برگزار شد.

مدیر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس گفت: دومین کمیته دانشگاهی صیانت از جمعیت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وبدا، دکتر مهشید عصار اظهار داشت: دومین کمیته دانشگاهی صیانت از جمعیت صبح چهارشنبه در ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی دزفول برگزار شد.

 

دکتر عصار افزود: نرخ باروری کلی که یکی از مهمترین شاخصهای در دسترس برای پیش بینی وضعیت جمعیت در آینده است در شهرستان دزفول به کمتر از حد مجاز یعنی به زیر حد جایگزینی رسیده است.

دکتر عصار بیان داشت: حفظ کمی جمعیت هر کشور، در صورت رسیدن این شاخص به بالای 2.1 امکان پذیر است و این در حالی است که این شاخص در سال 98 در شهرستان دزفول به 1.96 رسید. از طرفی جمعیت شهرستان دزفول به سرعت به سوی سالمند شدن می رود و درصد سالمندی جمعیت به بالای 8 درصد رسیده است.

برای ترمیم جمعیت فرصت کوتاهی وجود دارد و حفظ و صیانت از جمعیت نیازمند عزم و اراده قوی، بینش و آگاهی، هماهنگی بین تمامی نهادهای فرهنگی ادارات دولتی و غیر دولتی می باشد. با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، در آستانه روز ملی جمعیت، کمیته «صیانت از جمعیت»، ودومین جلسه دانشگاهی به ریاست دکتر قمیشی و معاونین دانشگاه را با دستور کار هماهنگی جهت تنظیم برنامه عملیاتی جامع و کاربردی برای صیانت از جمعیت تحت پوشش این حوزه برگزار شد که نشان از اهمیت موضوع دارد.

 دکتر عصار خاطر نشان کرد: عوامل متعدد موثر در کاهش تمایل به ازدواج و فرزندآوری در جامعه از جمله شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تغییر انتظارات و خواسته های مردم بررسی گردید. مدیر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس افزود: با توجه به کاهش نرخ رشد جمعیت شهرستان کلیه معاونتهای دانشگاه در راستای راهبردهای منتخب دانشگاه و با تکیه بر مباحث فرهنگی، آموزشی و اصلاح زیر ساختها، برنامه عملیاتی مرتبط با حوزه خویش را تدوین و نهایی نموده و سپس برگزاری جلسات هماهنگی برون بخشی با سایر ادارات و سازمان های ذیربط طی روزهای آینده در دستور کار قرار گرفت.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار تصویری,اخبار معاونت بهداشتی,اخبار مرکز بهداشت دزفول,سایت اصلی ::: اخبار معاونت ها, اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 11219
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید