• 1400/08/18 - 22:37
  • بازدید: 430
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز

افرادی که واکسن کرونا تزریق نکرده اند هفت برابر بیشتر در معرض مرگ هستند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: افرادی که واکسن کرونا تزریق نکرده اند هفت برابر بیشتر در معرض مرگ هستند.

ستاد کرونا دزفول

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز اظهار داشت: افرادی که واکسن کرونا تزریق نکرده اند هفت برابر بیشتر در معرض مرگ هستند.

یه گزارش خبرنگار وبدا، دکتر سید محمد علوی در ستاد کرونا دانشگاه علوم پزشکی دزفول که عصر امروز با حضور دکتر محمد اسماعیل مطللق مشاور وزیر بهداشت برگزار شد افزود:براساس یک مطالعه که انجام شده است افرادی که واکسن دریافت نکرده اند.

2 برابر افرادی که واکسن دریافت کرده اند در معرض بیماری شدید کرونا قرار دارند و هفت برابر در معرض مرگ هستند.دکتر علوی با اشاره به آمارهای جهانی، کشوری و استانی بیان داشت: واکسیناسیون از ابتلا به بیماری کرونا پیشگیری نمی کند اما از مرگ پیشگیری می کند. دکترعلوی در خصوص مواجهه با موج احتمالی کرونا در آینده گفت: جهت پیشگیری از موج  احتمالی کرونا بایستی پوشش واکسیناسیون علیه بیماری کرونا را به 85 درصد برسانیم همچنین رعایت حداکثری شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی را در اولویت قرار دهیم. و در نهایت با تداوم طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بیمار یابی را در دستور کار خود قرار دهیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز افزود: این خطر وجود دارد که اگر موج بعدی بیاید سهمگین تراز موج قبلی باشد و آنهایی که ایمن نیستند در معرض خطر بالایی قرار خواهند گرفت. دکتر علوی تاکید کرد اگر بخواهیم از مرگ و میر جلوگیری بکنیم باید از بوجود آمدن موج جدید جلوگیری بکنیم.

در این نشست دکتر علی قمیشی رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با توجه به شرایط نامناسب بعضی استان های همجوار بخاطر شرایط کرونا اظهار داشت: دزفول هم از نظر بروز بیماری و از نظر بستری بیماران کرونایی در حالت نسبتا آرامشی قرار دارد اما تاکید ما بر رعایت ارتقای سطح پروتکل های بهداشتی است . رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول به منظور پیشگیری از درگیر شدن با پیک احتمالی خواستار حفظ دستاوردها و مراقبت بیشتر شد.

در این نشست که با تبادل نظر و هم اندیشی همراه بود مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های اندیمشک و شوش حضور داشتند.

 

 

  • گروه خبری : اخبار تصویری,اخبار پژوهشی,اخبار معاونت بهداشتی,اخبار معاونت درمان,اخبار معاونت دانشجویی فرهنگی,اخبار معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری,سایت اصلی ::: اخبار معاونت ها, اخبار دانشگاه
  • کد خبر : 11723
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید